Když vám praskne vodovodní trubka ve zdi, nemusí to být horor

Také rádi chodíte do kina na velká projekční plátna? Anebo do divadel na vyprodaná představení? Možná, že jste si zrovna nějaké naplánovali, máte zakoupené vstupenky a chystáte se vykročit z domu, když náhle zjistíte, že zeď mezi kuchyní a pracovnou je celá mokrá. Všimli jste si toho až teď, kdy se oblékáte do svátečního oblečení.

instalatérské komponenty

Vaše první myšlenka se bude zřejmě obracet kamsi do prostoru s vědomím, že snad existuje někdo, kdo mi s tím pomůže. Přece musí existovat nějaké řešení! Prozatím uzavřete pro jistotu hlavní uzávěr vody a po celou dobu divadelního představení vás budou pronásledovat zas ty dotěrné myšlenky, co podniknete, až přijdete domů. Vaše partnerka vás v tom ale nenechá samotného a napadne ji spásný nápad – instalatéři, kteří dovedou přesně zjistit místo závady, aby ji bylo možno urychleně odstranit.

uzávěr vody

O ženách se říká, že mívají mnohdy lepší intuici, než my muži, a že je také napadají řešení, s nimiž si lámeme hlavu celé dlouhé hodiny.

Detekce úniku vody je naštěstí v současné době již dávno vyřešený problém, který trápil lidstvo dlouhá desetiletí. Dříve se vyhledání defektu vodovodních trubek a armatur ve zdi odehrávalo vizuální formou a obvykle bylo nutné odstranit omítku, což v zařízeném a načančaném bytě mohl být docela horor, ale nebojte se, tyto postupy jsou již dávno za námi. Dnes se k tomu využívají technologie akustických tyčí Hykron a formovacího plynu s obsahem nejlehčího plynu – vodíku, který spolehlivě detekuje problém s maximální přesností. Pro vás to pak znamená jediné – oklepat omítku jen na několika centimetrech čtverečních, což není žádná tragédie. Instalatéři následně závadu odstraní a během několika hodin je hotovo. Zkrátka žádné velké bourání a rozdělávka na celý víkend.

Až se tedy opět budete chystat do divadla, nebudou vás už v mysli provázet hororové scény, pokud se zas náhodou objeví nějaký mokrý flek na zdi, a tentokrát třeba v obýváku. S klidem opět uzavřete ventil přívodu vody do domu a půjdete si vychutnat představení tak, jako všichni ostatní lidé v zaplněném sále.