Od zítřka máme dovolenou…..

Tato slova nás dovedou velmi potěšit. Když je můžeme vyřknout, víme, že se druhý den probudíme a budeme moci dát průchod svým představám, jak tyto dny naplníme. Hlavní je, že nemusíme do zaměstnání ani k jiným nepříjemným povinnostem. Někdo si vybere jen tak lenošit ve svém známém prostředí, někdo zas má rád poznávání nových věcí a  zajímavé zážitky. Tak či onak, většinou program své dovolené plánujeme dlouho dopředu. Někdo se rád baví tímto už od vánočních svátků, kdy lze koupit některé dovolené se slevami právě proto, že jsou zaplaceny dlouho dopředu. Lidé si tak vlastně během jarního půlroku listují v barevných katalozích a někdo se jen unáší představou, že právě tam pojede. I to můžeme považovat za určitý relax. Těšit se na hezké zážitky vždy pohladí po duši a pomůže v těžkých dnech, kdy už nemáme žádnou energii.
 kasbah amridil
Na co nesmíme zapomenout
–        dovolená nás má osvěžit a nabít novou energií, je proto důležité, abychom si neplánovali na dovolenou takové činnosti, které nás budou stresovat. Pokud nejsme například zdatní turisté, nebudeme se zúčastňovat akcí, které nás budou nutit denně zdolávat mnoho kilometrů. Stejně je to s cykloturistikou nebo jiným sportem. Otrávili bychom volno nejen sobě, ale i ostatním, kdo s námi bude volno trávit. Je proto důležité nepřeceňovat své síly.
–        Dovolená nemůsí stát tisíce a nemusí se pyšnit exotikou. Naše zahrádka na okraji města nám bude často přínosnější, než daleký jih. Je to vhodné zejména pro typy lidí, kteří neradi mění stereotypy, jsou fixováni na domácí prostředí a děsí je cizí hotel nebo daleká destinace. Takový člověk si prožije tento typ volna s radostí a vrací se do pracovního prostředí  osvěžený a odpočatý.
–        Jsou i takoví jedinci, kteří nevydrží bez práce ani jeden den. Je proto vhoédné, když si naplánují na dny volna kutilské práce, které je baví a u kterých si odpočinou
–       lidé, ktří touží po relaxu a péči o svojí osobu by so měli vybrat například nějaký lázeňský pobyt se všemi službami. Pookřejí nejen duševně, ale i  tělesně, protože procedůry jsou zaměřené přímo na některý z fyzických problémů klientu.
 písčitá pláž
Pokud nebudeme zapomínat na tyhle rady,  bude pro nás dovolená šňůra dní, které nás osvěží a dovolí nám načerpat novou sílu.