Jak se vydat do Chorvatska?

Je logické, že rozhodnete-li se od nás odcestovat dejme tomu do Ameriky nebo na východní výspu Asie, o Austrálii pak ani nemluvě, zvolíte za svůj dopravní prostředek nejspíše letadlo. Pokud se do něj totiž nebojíte usednout, je to to nejlepší z možných řešení. Pozemní dopravou a potom lodí byste tam totiž cestovali strašně dlouho a neméně strašně nepohodlně a jiný způsob prozatím na výběr není.
autobusová zastávka

Pokud cestujete jenom do pár kilometrů vzdálené sousední vesnice, vystačíte si pro změnu s vlastníma nohama, jízdním kolem, případně autobusem či vlakem. Protože na takovýchto místech vesměs letiště nemívají, a i kdyby měli, trval by možná i pouhý proces odbavení déle, než celá cesta absolvovaná loudavým krokem. O tom, že by letadlu nestálo za to se ani vznést, ani nemluvě.
To jsou tedy naprosto jednoznačné situace.
oranžový autobus

Jenže jak se vydat například do Chorvatska? Tedy do země, která není vzdálená světa kraj, ale není od nás ani, co by kamenem dohodil? Co zvolit za dopravní prostředek u této, abychom neprohloupili?
Možná by bylo nejlepší vlastní auto. Jenže znáte to – někdo nemá žádné, někdo ho nemá přece jenom natolik spolehlivé, aby si s ním na takovou cestu troufnul, a někoho jednoduše možná i leká představa toho, jaké byrokratické průtahy a jaké poplatky a jiné nástrahy mohou na motoristu na cizích územích čekat.
Letadlemby to možná bylo pohodlné. Jenže co když se do něj člověk bojí nebo mu připadá vzhledem k té vzdálenosti přece jenom drahé? Což také je.
Pak už zbývá jen poslední možnost. Cesta .
Autobusje asi vážně ta nejlepší volba. Je poměrně levný, a pokud jeden zvolí solidního dopravce s kvalitním vozovým parkem, pak i v rámci možností pohodlný. Těch několik hodin cesty k moři v autobuse se dá vydržet.
Stačí si rezervovat jízdenku a dostavit se ve správný čas na správné místo, a už se může vyrazit. Bezpečně, pohodlně, klidně i s možností dívat se na video nebo se připojit na internet. S posezením na pohodlném polohovatelném sedadle, s možností dopřát si studené i teplé občerstvení, s WC a klimatizací a dalšími a dalšími vymoženostmi.
Chorvatsko je zkrátka pro mnoho našinců synonymem ideální dovolenkové destinace. A není důvod, proč byste si jednou při vzpomínkách na něj nemohli vybavit dejme tomu i ten úžasný – autobus.

Nezařazené