Investice do schodiště se vám vrátí na zdravotních benefitech

Zdá se vám cena schodiště příliš velkou investicí z rodinného rozpočtu? Pak vězte, že právě schody jsou investicí vratnou, ač se to nemusí na první pohled vůbec zdát. Posuďte sami, jaké benefity přináší:

Vzhled – kdo sází na výrobu z tradičních materiálů, tedy zejména z dřevěného masivu, nebude zklamán vzhledem tohoto stavebního prvku. On to není ani tak stavební prvek, jako spíše krásný, ozdobný doplněk do interiéru, stačí se porozhlédnout po hradech a zámcích, kde jsou dřevěné schody čímsi impozantním, co nás láká si osahat, šlápnout na ně a udělat po nich alespoň pár kroků. No řekněte sami, nelákalo by vás projít se po točitém schodišti na lednickém zámku, které mistři řezbáři zhotovili údajně z jednoho kusu dubového kmene? Ostatně, točité schodiště můžete rovněž poptávat po specializovaných firmách, pokud mu dáte přednost před schodišti přímými či lomenými.

točité schodiště

Fyzické zdraví a psychická pohoda – tyto dva vlivy nelze od sebe oddělovat, úzce spolu souvisí a měli bychom to brát velmi vážně. S psychickou pohodou souvisí i tělesný pohyb, a je-li přiměřený a v dostatečné míře, pak se nám daří, cítíme se skvěle, deprese mizí do dáli a míváme i více elánu http://slovnik.azet.sk/synonyma/%3Fq%3Dpln%25C3%25BD%2Bel%25C3%25A1nu žít tvořivým způsobem života. Jestliže jsme tu naznačili fyzický pohyb, pak nemáme zrovna na mysli mučidla v posilovnách, vystačíte s docela obyčejnými triky i doma. Třeba takové schody, to je posilovna sama o sobě, jen jich využít a vědět, jak. Můžete na nich procvičit velmi důkladně stehenní i lýtkové svaly a perfektně posílíte i klenbu chodidel, aby se vám nebortila z nevhodné obuvi.

spirálové schodiště

Dopřejte si chůzi po schodech denně, zujte se, odložte ponožky a našlapujte nahoru a dolů po špičkách, čímž budete komplexně posilovat celé dolní končetiny včetně hýždí. A chcete-li přidat na zátěži, vystačíte s batohem na zádech, kam umístíte třeba nakládací jednoruční činky.

Endorfiny – říká se jim „hormony dobré nálady“ a ty vám v těle budou kolovat po chůzi po schodech pokaždé, takže máte zároveň spolehlivý nástroj, jak čelit mizerné náladě.