Zdravá dobrůtka pro vaše robátka

S podzimním sychravým počasím a nastávající zimou, která už klepe na vrátka – bychom měli myslet na své zdraví a začít zvyšovat svou imunitu. A hlavně podporovat imunitu našich dětí, abychom s našimi nemocnými robátky nezůstávali zbytečně doma. Tak pak můžete, kromě žádoucích doplňků stravy, přidat do denního „jídelníčku“ i takovou pochoutku, jakou je mátový sirup.

Tato pochutina je dětmi i dospělými velmi oblíbená, a to právě pro příjemnou svěží chuť, a navíc i pro své zdravotní účinky. Máta totiž obsahuje až čtyřicet silic, z nichž nejznámější je mentol. Dále obsahuje třísloviny, flavonoidy, hořčiny anebo kyselinu octovou.

mátový siru

Sirup z máty eshop.koldokol.cz je proto dobrým pomocníčkem při nachlazení, kdy pomáhá uvolnit ucpaný nos a podpoří tak zprůchodnění dýchacích cest. Máta samotná umí odpomoci od střevních, a i žaludečních problémů. Máte-li pocit těžkého žaludku, není nad to uvařit si pravý mátový čaj a můžete ho ochutit i mátovým sirupem. Uvidíte, jak rychle se vám uleví!

Pro děti je mátový sirup výborná volba, protože je právě vhodný jak při nachlazení, tak při trávení. A to proto, že máta a účinné látky v ní obsažené podporují tvorbu žluči spolu s vylučováním žaludečních šťáv, a proto pak dětský organismus lépe tráví. A navíc, je příjemně sladký.

máta lístky

Vy si můžete samozřejmě připravit domácí mátový sirup ve své kuchyni tak, že včas natrháte lístky máty, omyjete je, lehce osušíte, přidáte je v určitém poměru do převařené vychladlé vody, ve které jste rozmíchali cukr. Voda musí být vychladlá, abyste nezničili mátové léčivé účinky. Necháte stát alespoň týden v temnu a pak přelijete do skleněných lahví.

Anebo se s tím vůbec nebudete trápit, nehledě na to, že čerstvou mátu na zahrádce už asi nenatrháte. Objednejte si hotový výrobek, který bude zaručeně s osvěžující vůní jemné bylinkové chuti a taktéž ruční výroby s tím rozdílem, že pro jeho výrobu nemusíte udělat vůbec nic, jen kliknete na: „Objednat“!