Halogenidové výbojky City White s vysokým indexem podání barev

Výrobce osvětlovací techniky Philips zásobuje trh mnoha typy výrobků, z nichž nejvýkonnější jsou halogenidové výbojky City White.

noční město

Oblíbený produkt Philips Master City White

Jedná se o robustní svítidlo s paticí E40 o rozměrech 211 x 47 mm, s velmi dlouhou životností, ideální pro přechod barvy světelného kuželu ze standardní žlutooranžové na bílou. Je vhodným médiem pro náhradu sodíkových výbojek tam, kde je teplý tón bílého světla nežádoucí. Životnost produktu je několik desítek tisíc hodin, podmínkou je pouze použití standardizovaného svítidla, jehož kovový, keramický nebo skleněný skelet je schopen zvládnout zvýšené nároky na tepelné namáhání metalhalogenidových výbojek.

budovy

Jaké jsou hlavní charakteristiky těchto výrobků

  • vykazují nižší spotřebu energie ve srovnání s předchozími vývojovými řadami halogenidových výbojek
  • je možné je stmívat a tím umožnit flexibilní světelný tok na různých místech, zejména ve sportovních areálech. Stmívání je realizováno pomocí elektronického předřadníku DynaVision.
  • poskytuje příjemné bílé světlo, jehož předností je vysoký index podání barev Ra. Jsou ideálním prostředkem pro osvětlení městských částí, kde záleží na dostatečném osvitu z hlediska bezpečnosti osob, což jsou zejména přechody pro chodce, podchody a nadchody, železniční přejezdy a peróny, nádraží, ale i výrobní haly, sklady, nákladové prostory, parkoviště podzemní i nadzemní, letištní plochy, hangáry, pojezdové dráhy a mnohé další. Obliba této výbojky roste především v západní Evropě, kde jsou tyto zdroje nasazovány v městských pěších zónách, na náměstích, v prostorách pro městské trhy a další nákupní centra.
  • Příjemnou bílou barvu světelného zdroje zajišťuje bílý sodík, index podání barev je 85 Ra a světelný tok 13 500 lumen. Tento velmi vysoký výkon je dosažen s pouhým příkonem 150 W.