Vlna letních veder se blíží


Někteří lidé doslova milují letní horko a nevadí jim pobyt u moře v nějaké exotické destinaci, kde teplota vzduchu běžně přesahuje tropickou třicítku. Zdaleka to ale nejsou všichni, mnozí z nás by raději uvítali nebe pod mrakem a teploty spíše jarní, kolem třiadvaceti stupňů Celsia. Co jednomu vyhovuje, druhý proklíná, a naopak, nelze tedy hodnotit letní horko kladně ani záporně, ale co lze hodnotit, je spánek v letním období.

vnitřní část klimatizace

Vliv klimatizace na kvalitu spánku

Představte si situaci, kdy navečer po páté hodině spustí technopárty svojí produkci nedaleko vašeho obydlí, a i přesto, že jste se snažili oslovit městský magistrát, vaše prosba o zrušení koncertu nebyla vyslyšena, a vy si musíte nedobrovolně tuto hlučnou událost vyslechnout. Pokud se protáhne do druhé hodiny ranní, bude to katastrofa, protože se nevyspíte a druhý den dopoledne nebudete schopni v zaměstnání prakticky vůbec fungovat.

venkovní klimatizační jednotky

K podobné situaci může dojít v den, kdy tropické teploty neustanou ani ve večerních hodinách, a ve vašem bytě bude celou noc neúnosná teplota, takže se budete neustále převalovat v posteli podobně, jako při koncertu technoparty. Když se tropická vedra protáhnou na čtrnáct dnů, jistě si dovedete představit, jak to asi dopadne. Přitom by stačilo mít doma záchranný kruh, docela obyčejnou splitovou klimatizaci. Nemusíte ji uvádět do provozu po celé léto, a pokud vám vyhovuje vyšší teplota přes den, klidně ji ponechte vypnutou, ale na noc byste měli mít ložnici připravenou tak, abyste se prospali a ráno byli svěží.

Nedostatek spánku není jen nepříjemný, ale může vést k závažným zdravotním komplikacím, z nichž některé mohou končit i fatálně. Nepodceňujte tedy montáž klimatizace v Brně a kdekoli jinde, kde máte trvalý nebo přechodný pobyt, zajistěte si ji včas, dokud vás letní vedra prozatím neohrožují.