Schodiště a zábradlí, to je nerozlučná dvojka

Především hlavně hodně praktická. Schodiště, které by nemělo zábradlí, by nebylo příliš bezpečné a pro změnu zábradlí postavené jen tak v bytě by skutečně postrádalo smysl. V podstatě když už budeme přemýšlet o tom, že naše bydlení bude pravděpodobně i v patře, je třeba si rozmyslet, jaký styl si vpustíme do místnosti nebo domu. Možností a kombinací je poměrně dost, stejně tak jako materiálu. Přesto nejvíce vítězí bezúdržbový materiál a lákavý design, což poskytují například zábradlí interiérová KMK design. Nejčastějším materiálem je dřevo, nerez, sklo, hliník, ale také pozinkovaný produkt nevypadá špatně. Zábradlí jako takové to nemá jednoduché, musí plnit v podstatě dvě základní funkce a to je bezpečnostní a přirozeně estetickou. V prvním případě to má v rukou výrobce a v druhém to musí posoudit majitel.nerezové zábradlí.jpg
Dřevo je klasika
Je to zkrátka kousek přírody a v interiéru působí velmi příjemně, útulně. Olej a barva mohou vnést další designovou variantu. Mnohdy je velmi vkusným řešením pouze přírodní provedení ošetřené lakem. Možností je mnoho, ale majitel bude muset počítat s údržbou. Inu krása něco stojí.
Moderní sklo
Poslední dobou získává převahu nad všemi ostatními prvky. Možná je to díky jeho jednoduchým liniím, zapadne více do místnosti, z které nijak extrémně nevyčnívá. Navíc místnost prosvětlí a také provzdušní svojí lehkostí. Nikdo se nemusí obávat o jeho bezpečnost. Sklo je velmi odolné, podpořené bezpečnostní fólií, tudíž vydrží nejen nějaký ten náraz, ale i mechanické poškrábání.zábradlí dřevěné.jpg
Hliník je velmi lehký
Díky tomu je to další oblíbený materiál. Není divu, jeho hmotnost je projeví na každém kroku při manipulaci, převozu nebo samotné stavbě. Navíc moderní technologie nabízí mnoho barevných možností, tudíž je to poměrně lákavý výběr.
Nerez je elegance sama
Velmi příjemné zábradlí je v nerezu, lesklé a svým způsobem vznešené. Nicméně je dražší záležitostí, než kov nebo hliník, což ho bohužel trochu bude stavět do pozadí. Nicméně, kdo si ho pořídí, nikdy nebude litovat.