Co nesmí chybět ve čtecím koutku?

Jste-li milovníkem knih, jistě máte své oblíbené čtecí místo. Postel, gauč, lehátko na zahradě? Variant je spousta. V poslední době se však u vášnivých knihomolů objevuje touha, po čtecím koutku. Místu, které bude určeno speciálně na relaxování při četbě knih. Bude blízko u knihovny a zároveň extrémně pohodlné. Co by vám v takovémto čtecím koutku nemělo chybět a jak si ho vybavit?
křeslo, knihy, topení

Křeslo

Asi tím nejdůležitějším (opomineme-li samotnou knihovnu) je křeslo. Barvu a vzor samozřejmě zvolte tak, aby vám čtecí koutek ladil se zbytkem místnosti, ve které se nachází. Na samotném křesílku ale určitě nešetřete. Budete v něm trávit spoustu času. Dáváte přednost modernímu designu? Nebo snad radši klasický, velký ušák? Výběr je obrovský!

Podnožka

Čtení v leže je prostě nejlepší. Proto je vhodné podívat se rovnou po křesle, ke kterému nabízejí i ladící podnožku. Pohodlí bude o to větší. Pokud však dáváte přednost čtení v sedě, tuto položku můžete minout.
křeslo, lampa, velká knihovna

Odkládací stoleček

Kam byste odložily rozečtenou knihu? Hrneček čaje, kávy? Nebo něco malého na zub? Slaďte si ve stylu, v jakém pořídíte křesílko i menší stolek. Jde o praktickou věc, ale koutek čtenáře se bez něj neobejde. Pokud máte malé prostory, stačí opravdu stolek menší. Ale bez něj ani ránu!

Polštářky

Ať už pod hlavu, záda nebo zadek, polštářků není nikdy dost. Dají se sehnat skoro všude a za malé peníze. Pokud jste milovník zvířat, seženete i takové, na kterých se objevují zvířata. Stejně tak milovníci minimalismu seženou polštářky jednobarevné. Objevíte i takové, kde budou různé motivační citáty. Najděte si ten, který bude jen a jen váš!
minimalistický čtecí koutek

Deka

Podzim a zima se blíží a při hodinách čtení může být člověku zima. Co lepšího je než se zachumlat do teplé deky, když venku padá listí nebo sněží? A vzít si k tomu ještě knihu a teplý čaj? To je prostě nejlepší.