Dřevo versus WPC

Dřevoplast je přesně to, co napovídá jeho název. Je to materiál, který vznikl spojením dřeva a plastické hmoty (nejvhodnější se jeví PVC). Jednotlivé výroby se liší především poměrem obou zastoupených surovin. Nejkvalitnější WPC materiál vzniká dodržením poměru 50/50. Při tomto poměru má výsledný materiál nejlepší užitné vlastnosti. Je velice pevný, je odolný, snadno opracovatelný. Co je největší plus tohoto matriálu je jeho stoprocentní recyklovatelnost.
stoly na terase
Dalšími kladnými vlastnostmi WPC je odolnost vůči vodě. Je nenasákavý. Nedrží se v něm paraziti. Má minimální až, dá se říci, zanedbatelné nároky na údržbu. Také ani ostrý sluneční svit s ním nic neudělá.
Nezanedbatelná výhoda pro všechny řemeslníky a kutily je i to, že se s tímto materiál výborně pracuje.
Nepotřebujeme na něj žádné specializované nářadí. Opracovává se klasickou pilou, vrtá se normální vrtačkou s použitím vrtáků do dřeva. Pokud je nutné nějaký kousek broušením upravit k přesné montáži, použije se běžná bruska s brusným papírem.
WPC je materiálem stálým. Nedochází k žádnému vysušování jako u dřeva. Tím pádem se nepovolují vruty ani další spojovací materiál.
ZEPC se vyrábějí především terasové desky, plotové dílce a kazetové dlažby. Využití je tedy více než široké. WPC materiál lze použít všude tam, kde by se jinak použily běžné dřevěné desky.
Výrobci WTC produktů samozřejmě dodávají celé sety pro konstrukci. U prodejců si vyberete základovou konstrukci, montážní prvky i spojovací materiál. Samotná montáž je velice jednoduchá.
Pokud tedy máte v plánu vyrobit si terasu, okrasné chodníky, lavičky přes zahradní potůčky a jezírky, nebo si chcete zkrášlit okolí svého bazénu, můžete začít vybírat.
deka na křesle
WTC desky se vyrábějí z již barveného materiálu. Nic nemusíte lakovat či mořit. V případě, že by snad přece jen došlo k nějakému poškození, odštípnuté místo nebude skoro k poznání. Materiál je barevný v masivu, celistvě.
K výběru je několik desítek barev a odstínů. Co výrobce to jiné spektrum. Svou terasu či plot si vyberete v přesném odstínu, který bude ladit s okolím. A jak už bylo uvedeno v úvodu článku, v této barvě zůstane po celou dobu.