Pevnost Königstein

Hrad Königstein se začal stavět již v 16.století a sloužil jako vojenská pevnost. Hrad se nachází asi 35 kilometrů od Drážďan a dobře dostupný je autem, ale také vlakem, lodí či na kole (vede zde Labská stezka). Nachází se nad řekou Labe a poskytuje výhledy do jejího údolí, ale i na okolní lesy a skály Saského Švýcarska. Abyste mohli tyto krásy přírody obdivovat, lze se vydat po téměř dva kilometry dlouhé trase, která vám poskytne výhled ze všech možných úhlů. Cestou si lze také prohlédnout exponáty děl, hladomornu či se zastavit na občerstvení.
panoramatický pohled na lilienstein
Hrad je největší pevností v Evropě a rozkládá se na téměř 10 hektarech. Kromě nádherných výhledů, tu lze také vidět celou řadu dalších věcí. Na hradě se nachází zachovalá studna s hloubkou téměř 153 metrů, nejstarší německá kasárna, ale také budova s výstavou o historii hradu, panovnících a dochovaných předmětech. Dále si můžete prohlédnout Magdalenin hrad, kde se nachází obrovský vinný sud a miniatura celého hradu. V neposlední řadě za návštěvu stojí také zbrojnice, ve které naleznete exponáty zbraní a výzbroje a jejich historii.
pevnost königstein
Hrad je skvěle připraven na turisty. Už při příjezdu autem můžete své auto nechat na moderním hlídaném parkovišti. Hrad se od tohoto parkoviště nachází kousek, ale přesto se můžete svézt mašinkou. Pro vozíčkáře je zde připraven výtah, který je vyveze až nahoru. Hrad je otevřen každý den od 9 do 18 hod. Vstupné pro dospělého představuje 10 EUR, děti či studenti platí 7 EUR a využít lze také rodinnou vstupenku za 25 EUR. V přepočtu tak rodinu s až 4 dětmi vyjde vstupné na přibližně 650 Kč. Připraveni jsou i na české turisty, většinu popisků tu můžete najít jak v německém jazyce, tak také v českém. U vchodu si lze vzít mapu hradu či vyzkoušet audio průvodce.
K vidění je toho opravdu hodně, proto je potřeba si vyčlenit na návštěvu hradu alespoň půl dne. V případě, že si ho nestihnete prohlédnout, lze se zaregistrovat a hrad navštívit během sedmi dnů ještě jednou.

Nezařazené