Postel z masivu má spoustu výhod, jaké to jsou?

Postel je pro každého z nás nepostradatelným kusem nábytku a také je i tím nejvíce využívaným. Spánkem strávíme až třetinu svého života a pro naše fungování je velmi důležitý. Proto by i výběr vhodné postele měl být dobře promyšleným krokem. Nejlepším možným materiálem se rozhodně jeví masiv. Přírodní materiály jsou obecně zdravotně nezávadné a masiv má i mnoho dalších výhod. Kromě toho jde i o velmi stylový kus ložnicového nábytku.

přírodní dřevěné materiály jsou nejlepší

Pevná a hezká

Postele z masivu jsou už na první pohled velmi mohutné a působí pevným a téměř nezničitelným dojmem. A to je jejich první velké plus. Je pravdou, že takovou masivní postel jen tak něco nezničí a určitě vám nezačne po několika měsících používání vrzat. Mají velmi dlouhou životnost a ani aktivním používáním nebo léty se jejich vzhled ani kvality nemění. Vyznačují se velkou odolností a jsou také stabilní. Mohou být vyrobené z více druhů dřeva, nejoblíbenější a zároveň cenově nejdostupnější jsou pak postele z borovicového dřeva.
Masiv je navíc velmi příjemný i na pohled. Obrovskou výhodou je to, že bude slušet naprosto každému interiéru, ozdobí moderní interiér stejně tak jako zapadne ke staršímu nebo retro nábytku. Vhodně se dá kombinovat také se širokou škálou barev. Dřeviny se navíc dají dost atraktivně opracovávat, takže je možno vybírat z více odstínů nebo struktur. I když se během let jistě změní módní trendy, přírodní materiály v čele se dřevem https://www.topeni-drevem.cz/ z módy nevyjdou nikdy.
užijte si každou chvilku ve své kvalitní posteli

Zdraví na prvním místě

Každá postel by jistě měla být také ze zdravotně nezávadného materiálu, to je bez debat. Pro zdravý spánek je důležitých hned několik aspektů a materiál, na kterém spíme, k nim prostě patří. Masiv v sobě neukrývá žádné chemické příměsi, zdraví škodlivé či rakovinotvorné látky jako tomu může být u jiných umělých materiálů. Jedním z takových je například nábytek z lepené dřevotřísky, který je sice levný ale pro dlouhodobější používání či dokonce spaní je naprosto nevhodný. Masiv je materiálem vhodným také pro alergiky nebo astmatiky a lepší podmínky pro svůj spánek si už vytvořit nemůžete. Příjemným bonusem je pak úžasné vůně dřeva.