Klid a odpočinek

Pro některého muže k tomu ještě patří fajfka a hrst tabáku, pro jiného dýmka. Ale stále zde něco schází, copak to asi je?

Ano, hádáte správně, je to sklenka kvalitního vína. Takže luskneme prsty a šup, již je zde láhev vína, které nese název Tempranillo.

Tento vysoce chutný mok sem za vámi připutoval až ze Španělska, odkud pravděpodobně také pochází. Máte-li na lahvi písmenka DO, tak vězte, že je to zkratka, která znamená Denominacion de origen. Tato značka nutí výrobce dodržovat velmi přísné normy, takže nekvalita zde prostě není a být nemůže. A zkratka vlastně také označuje celou oblast Somontamo a ta je na úbočí Pyrenejí na severu Aragonie.

láhev Tempranilla

Ne, že by se Tempranillo pěstovalo pouze tam, samozřejmě že ne. Pěstuje se na více místech, ale všeobecně je právě tato považována za jednu z oblastí, kde je nejvyšší kvalita.

Hrozny tohoto vína jsou skoro až černé, a proto se z nich vyrábí víno červené, které se doporučuje všeobecně pro každého. Spousta příchutí dává totiž na vybranou všem. Proto je také tempranilla spousta druhů.

Pokud již nyní mlaskáte a dostáváte na tento mok chuť, pak je to plně v pořádku. A klidně si můžete ihned objednat, čímž se vracíme k té spoustě druhů. Nelze doporučit jen jeden, výborné jsou všechny. Kdo má raději čisté ovoce, pak lze asi doporučit typ Crianz, pokud jste otevřeni více chutím, volte něco z Reserva z Riojy, nebo ještě raději vína z Ribera del Duero.

vinice

A jak si ho objednáte? Inu, jednoduše, kliknutím na modrý odkaz výše. Tím se dostanete na web, kde si vyberete z momentální nabídky a objednáte. Posléze jen počkáte až vám přijde balík a poté již lze konzumovat. Na výběr bývá většinou Viña Hermosa Joven nebo Palacio del Conde Gran Reserva. Ovšem samozřejmě ještě další druhy a spousty vín, které zde nelze vypisovat z nedostatku místa. Nuže, nechte si chutnat.