Šťastná cesta

Pokud patříte k těm lidem, kteří si budou kupovat auto, ať ojeté nebo nové, měli byste se zaměřit na několik důležitých věcí, které k cestování autem patří.
Starší auto(ojetina), ale i nové auto se někdy velmi těžko vybírá. Pokud nemáte na nové auto, tak u starších aut si musíte dávat pozor na mnoho věcí, o kterých vám prodejce buďto něco úmyslně neřekne a může se stát, že ani vy se nezeptáte na vše, co by pro vás mělo být důležité. Vás samozřejmě v prvé řadě bude zajímat stav auta jako celek a cena. Následně najeté kilometry atd. Při takové koupi staršího auta je důležité si vše po pečlivém výběru porovnat a spočítat. Tento věnovaný čas se vám určitě vyplatí.
volant vpravo
· Pokud se starším autem budete cestovat do ciziny, pamatujte si, že by jeho stáří nemělo překročit 14 let. To byste mohli mít na cestách v cizině velké problémy.
Nové autosi pořizujete z různých důvodů. Může to být pro vás doslova nezbytnost, bez které se neobejdete. Ať už ho budete používat na cestování s rodinou nebo na dopravu do zaměstnání. Jsou mezi námi i takoví „šťastlivci“, kteří si auto kupují například jako investici (práce, koníček).
Každý řidič si své nové auto představuje jinak. Ať se to týká značky auta, spotřeby, výbavy, ceny, pohodlnosti, bezpečnosti… Výsledkem zakoupení auta by měla být vaše spokojenost.
výměna kol

· Důležitá je v každém případě bezpečnost. Nejenom vybavení auta, které je pro cestující bezpečné, ale velmi důležité je pojištění auta. Zvlášť při cestách do jiné země. Kromě povinného ručení, které musíte mít, (je mnoho lidí, kteří na to „zapomínají“) si pořiďte cestovní pojištění například i podle destinace, kam chcete vycestovat. V cestovním pojištění různých pojišťoven na dovolenou v zahraničí máte v každém případě tyto jistoty:
o neodkladné léčení v zahraničí kryje léčebné náklady – akutní onemocnění, úraz, ošetření zubů
o pojištění odpovědnosti, do kterého spadají jak trvalé následky úrazem, tak smrt úrazem, proplacení škody, kterou způsobíte třetí straně, ať se to týká zdraví nebo majetku
o úrazové pojištění
o pojištění zavazadel jak při havárii, tak krádeže
o asistenční služba – (podle vašich nároků se liší cena) a právní ochrana
pojištění auta
Na závěr: každý řidič bude spokojený se svým autem, když bude mít krytá záda s kvalitním pojištěním. Pouvažujte o této pojistce, určitě nebudete při cestování autem do zahraničí litovat. Těch několik set korun navíc stojí pro vaši klidnou jízdu.