Proč módu sledují hlavně ženy

Když se podíváte na stránky módních časopisů, vidíte zde v převážné většině modelky. Modelové se tam objevují skutečně jen zřídkakdy. Je to samozřejmě proto, že se o módu zajímají v převážné většině ženy, a ty chtějí vědět, co se nosí či bude nosit.

 

Pokud se podíváme do historie, zjistíme, že je tomu tak již od starověku. Již v té době se ženy chtěly líbit a v podstatě spolu soupeřily v tom, která bude hezčí, zatímco muži se zase předháněli v tom, kdo přinese domů větší úlovek.

 

Za tisíce let se sice značně změnila naše kultura i životní podmínky (o věcech jako ústřední topení či splachovací toalety si naši předkové mohli nechat jen zdát), avšak některé věci zůstaly stejné. A k těm patří i to, že se žena snaží vypadat co nejlépe.

 

móda do společnosti

 

I když si to neuvědomujeme, účel je jednoduchý – najít si partnera. Čím atraktivnější žena bude, tím více bude pro muže žádoucí. Ačkoliv to totiž neradi slyšíme, partnera si vybíráme mimo jiné také podle vzhledu. To je koneckonců tím, co na nás udělá první dojem.

 

Jistě, mnohé ženy říkají, že to nedělají proto, aby se líbily mužům, zvláště když již nějakého mají. Dělají to proto, aby si zvedly sebevědomí. A v jejich hlavě je to možná i pravda. Avšak čím si to sebevědomí zvyšujeme? Tím, že dobře vypadáme, nebo tím, že se za námi muži otáčí?

 

móda pro všední den

 

Samozřejmě se najdou i takové, které nesledují poslední módní trendy a které nemají narvaný šatník. Avšak i ty se vymódí, když jdou do společnosti. Ani ony totiž nechtějí, aby si na ně ostatní ukazovali, jak vypadají.

 

Proto i když třeba nemusíte mít doma ten poslední módní hit, se rozhodně vyplatí mít v šatníku několik pěkných kousků. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám budou hodit. Přeci jen, do společnosti si chce alespoň jednou za čas vyjít každá z nás, ať už do divadla, do kina či jen s kamarádkou na kávu. A udělat zde dobrý dojem nikdy není k zahození.