Módní přehlídka

Jedná se o takovou významnou událost nejen pro mladé dívky, ale i pro návrháře, kteří zde představují své kolekce, které budou uvedeny do prodeje v následujících dnech.
Modelky se prochází po osvětleném mole, zatímco je sledují něčím významné osobnosti, které jsou samozřejmě při penězích, protože přemýšlejí nad tím, který kousek oblečení by se nejlépe uskladnil v jejich skříních.
módní přehlídka
Uspořádat takovou přehlídku chce spoustu úsilí a tým složený z několika desítek, možná i stovky členů, kde každý má svůj úkol, který musí bezprostředně co nejlépe splnit, jinak by nesklidila přehlídka očekávaný úspěch.
Městem módy je sice Milano, ovšem nejznámější přehlídky se konají v Paříži, která módou v žádném případě neopovrhuje, naopak šlape Milanu na paty. Od 21. ledna do 24. ledna byl v Paříži týden módy s podtitulem Haute Couture – což je termín používaný pro oblečení šité na míru a vyrobené právě ve francouzské metropoli. Ve světě se pod tímto pojmem vybaví lidem velmi luxusní kousky. Na letošní přehlídce se představilo nemalé množství návrhářů, pro které je tato událost samozřejmě neobvyklá. Designéři jsou hrdí na to, že právě jejich modely jsou představovány na molech. Tamara Ralph a Michael Russo představili modely převážně v pastelových a velmi výrazných barvách. Model sklízející největší pozornost byly svatební šaty a švédská modelka Elsa Hosk. O nevšednost se postarala značka Dior, ta představila kolekci inspirovanou cirkusem, naopak Chanel nenaplnil své predikce, protože jeho kostýmky se naprosto vymykaly svému tvrdě zabudovanému standardu, nechyběly klasické kostýmky.
výrazné líčení
Ovšem i za oceánem se odehrávají sice méně významné, ale světem také uznávané přehlídky, nejvíce v New Yorku, kde se nadšenci těší na „andílky“, letos se bude konat 23. ročník této akce. Na tuto akci svět čeká a každý rok se těší na hubené a půvabné dívky v kouscích Victoria ‘s Secret.