Jak vypadá klasická britská snídaně?

I když si to spoustu lidí nemyslí, britská kuchyně je více než zajímavá a také velmi chutná. Najdete v ní spoustu rozmanitých receptů, které nemáte šanci nikde jinde na světě vyzkoušet. My se ale dnes zaměříme na poměrně jednoduchá jídla, což jsou pravé britské snídaně. Snídaně mají totiž Británii svou pestrou historii.

V Británii jsou oblíbené jak sladké, tak slané snídaně. Snídaně je pro Brity důležitou součástí dne, proto si ji umí dostatečně vychutnat a nebojí se strávit nějaký ten čas její přípravou. Kromě toho, v téměř v každém podniku máte už od brzkého rána šanci si vychutnat tradiční britskou snídani. A nesmíme zapomenout na nápoje! Britové nejradši k snídani pijí ovocný džus anebo pravý anglický čaj. Anglický čaj si můžete vychutnat i u nás, například anglický čaj Darka shop.

čaj

A jaké snídaně jsou tady v Anglii oblíbené?

English breakfast

Jedno z nejvíce tradičních jídel celé Británie. V této snídaně najdeme klasickou kombinací křupavé slaniny, klobásy nebo párku, pečených fazolí, grilovaných rajčat a případně další zeleniny. To vše je doplněno křupavým kouskem pečiva.

anglická snídaně

Kippers

Tento pokrm bude asi pro většinu lidí těžko stravitelný, ale v Británii se jedná o velkou pochoutku. Kipper Je pokrm, který je tvořen ze sledě, který je rozpůlený, osolený a vyuzený. Proces přípravy je celkem zdlouhavý, avšak výsledkem je vynikající a a nutričně hodnotné lidi jídlo. Tato ryba se tradičně jí na kousku pečiva a někdy se přidává i omáčka.

Butteries

Jedná se o malé máslové kousky pečiva, které mají tvar rolky. Velmi oblíbené jsou také ve Skotsku. Nejlépe chutnají ještě teplé, pokud je potřete máslem a ovocným džemem. Slouží také jako příloha k některým snídaňovým pokrmům. Butteries najdete tradičně v každé pekárně, a nejen ve Skotsku, ale i v Anglii a jejich máslová, jemná vůně vás uchvátí již u dveří.