Turistika – aktivita, která si získává stále více příznivců

Chůze je nejstarší a také pro tělo nejpřirozenější způsob pohybu, i z tohoto důvodu je turistika hojně oblíbená napříč věkovými kategoriemi. Navíc v posledním roce, kdy byla zavřena většina sportovišť z důvodu celosvětové pandemie koronaviru, i jedna z mála pohybových aktivit, která šla vykonávat bez omezení. Turistika je ale možná i oblíbená díky tomu, že v sobě snoubí fyzický pohyb společně s psychickou pohodou. No řekněte sami, kde více si odpočinete než v přírodě daleko od přítomnosti rušivých elementů. Moderní doba je v mnohých ohledech uspěchaná a velmi často i psychicky náročná, není proto od věci čas od času dát své unavené mysli přeci jenom trochu odpočinout. „Dobít baterky“ čas od času potřebuje každý z nás.

horská turistika

Turistika je velmi nenáročná pohybová aktivita hned v několika ohledech. Mohou jí provozovat i jedinci, kterým jiné pohybové aktivity činní potíže. Začít s ní mohou i ti, kteří se potýkají s nadváhou. Neklade velké nároky na fyzickou zdatnost a zároveň pomáhá posilovat kondici. Další nespornou výhodou je i vybavení. Výšlapy a túry nejsou jako procházky po módním mole, vystačíte si proto s oblečením, ve kterém se budete cítit pohodlně. Mělo by být ale funkční, aby vám pomohlo odvádět přebytečný pot od těla. V chladnějších dnech pak nezapomeňte připojit ani svrchní vrstvu, která ochrání tělo před nepřízní počasí.

boty na turistiku

Na trekových botách se ale nevyplatí šetřit. Horské trasy jsou z hlediska terénu přeci jenom náročnější a absolvovat je třeba v teniskách se příliš nedoporučuje. Zvláště v deštivém počasí by snadno mohlo dojít k uklouznutí a neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat. Trekové boty se vyznačují podrážkou s výraznějším vzorkem, který právě případnému uklouznutí pomůže zabránit. Najdete je ve specializovaných obchodech či na internetu. Vyškolený personál vám s výběrem jistě ochotně poradí.