Jak se cítíte v domě typu bungalovu



Vypravíte-li se do hor, a budete se pohybovat ve vyšších polohách, například v Krkonoších a v Jizerských horách, objevíte tam řadu krásných roubených chalup, které do tamní krajiny výborně zapadají. Je to dáno jejich stavební koncepcí, zpravidla jde o budovy velmi nízké, s dobře dostupnou střechou, krovy a komínem, což usnadňuje jejich údržbu a provoz. Přízemní horské dřevěné či zděné stavby k tamnímu terénu patří, jsou přirozenou součástí krajiny a je tu takřka nemyslitelné, že by se tu lidé rozhodli vystavět panelová sídliště. Dokážete si představit takové pražské sídliště Lhotka například v Rokytnici nad Jizerou?

posezení na trávníku

V podobném duchu nahlížíme i na domy typu bungalovu – ty se hodí například do rekreačních a chatových oblastí a nepokazí ráz krajiny ani na okrajích velkých měst. Bungalovy jsou navíc velmi elegantní a líbivé, kupříkladu nízké obytné stavby s valbovou střechou. Výhody bungalovů oceníme i uvnitř. Přízemní stavba postrádá schodiště a je tudíž přehlednější pro všechny její obyvatele. Poskytuje dostatek pohodlí pro každodenní život a nabídne i větší přehled v případě, že vás navštíví vaši blízcí a vy chcete být ve stálém kontaktu i při pohybu v domě.

terasa u domu

U bungalovů se vysloveně nabízí venkovní zastřešené terasy, ty lze doplnit pergolou a mít tu k dispozici posezení pro celou rodinu nebo prostor vhodný pro hru vašich ratolestí. A je-li terasa na místě s hezkým výhledem, budete tu mít pro trávení volného času velmi atraktivní prostředí. Rodinné domy do L lze stavět na stavebních pozemcích s nově vybudovanou základovou deskou, anebo je možné využít stávající stavby například již nevyhovující rekreační chaty, která po jejím stržení nabídne ideální místo pro novostavbu na rekreačním pozemku, v lokalitě, kterou dobře znáte a chcete tu trávit zbytek života po opuštění městského bytu.